Bezpečnostní funkce

Skutečnost, že je systém xComfort bezdrátový, přináší netušené možnosti pro jeho využití. Kromě jiných výhod, systém nabízí mnoho užitečných bezpečnostních řešení.

Máte obavy z vytopení vaší domácnosti? Pořiďte si k pračce a myčce senzor zaplavení. Ochrana je aktivována nepřetržitě po celý den a způsobí okamžité uzavření hlavního ventilu vody a to třeba i při překročení hodinového limitu.

V případě, že se spustil požární alarm, vytáhnou se rolety a rozsvítí se světla ve všech ložnicích a na únikových cestách.

Stejné pohybové senzory, které rozsvěcují světla při pohybu po domě, lze využívat k aktivaci alarmu, když zjistí jakýkoli pohyb a vy jste mimo dům. Systém xComfort Vám umožní koordinovat různé části instalace a využívat stejný senzor za určitých podmínek pro různé úlohy. Obdobně funguje okenní kontakt – zajišťuje bezpečnost nebo vypíná topení.

Dopřejte si ještě vyšší bezpečnost domu:

Stává se Vám, že si nejste jisti, zda jste při odchodu z domu vypnuli žehličku nebo rychlovarnou konvici. Bezpečné odpojení spotřebičů od sítě stejně jako zásuvky pro televizi se provede okamžitě, když odejdete z domu. Pokud máte instalovaný Smart Manager, vše můžete kontrolovat vzdáleně a v případě potřeby, můžete spotřebič vypnout. Dohlídnout na domácnost můžete i přes integrovanou IP kameru.

  • Kontrola stavu tepelných spotřebičů sníží požární riziko.Při odchodu se automaticky vypne zásuvka pro žehličku a v kuchyni zásuvka pro rychlovarnou konvici. Vzdálený dohled máte vždy ze smartphonu.
  • Detektory kouře při požáru spustí akustický alarm a roz-svítí světla v domě. Vytáhnou se rolety a pokud jste doma, odjistí se elektrický zámek dveří. V reproduktorech zazní alarmové hlášení pro opuštění domu, přívod plynu se ihned uzavře.
  • Detektory pohybu rozsvěcují světla nebo spouští hudbu když jste doma. Pokud jste mimo dům, je aktivní režim zabezpečení a senzor spustí alarm.
  • Simulace přítomnosti zastraší narušitele, když nejste doma. Žaluzie a některá světla vybavená úspornými zdroji se spínají tak, aby vaši přítomnost simulovala.
  • Výstražné funkce systému Vás předem upozorní, pokud dochází baterie v některém bateriově napájeném senzoru. Osvětlení může probliknout nebo může být odeslán e-mail.
  • Alarmovým tlačítkem na nočním stolku rozsvítíte všechna světla v domě nebo zatáhnete rolety, pokud uslyšíte podezřelé zvuky.
  • Senzor zaplavení monitoruje výskyt vody na podlaze. Uzavře se hlavní přívod vody a odešle se SMS nebo e-mail o vzniklé situaci. Ve sklepě se vypne přívod elektřiny.
  • Z aplikace SmartHome xComfort se IP kamerami snadno přesvědčíte, co se v domácnosti odehrává.

Nadřazené bezpečnostní systémy se s xComfortem propojí přes binární vstupy a spínací aktory.