Ovládání osvětlení

Není nic nezvyklého, že se uživatelsky přívětivé řešení ukáže až s dlouhodobějších zkušeností. Naplánovat, proto rozmístění ovladačů osvětlení, ještě když stojíte v prázdné nezařízené místnosti rozestavěného domu, není snadný úkol. Pokud posléze zjistíte, že vám ovládání nevyhovuje, že byste nejraději rozsvítili přesně daná světla na určitou úroveň, protože víte, že je příjemné při dané konfiguraci sledovat TV a nebo vařit v kuchyni, je většinou pozdě na změnu. Nikoliv však ze systémem xComfort, který si můžete přizpůsobit kdykoliv je potřeba. Můžete si přemístit tlačítko na vhodnější místo, předvolit scénu, kterou nejčastěji používáte, nebo zcela změnit konfiguraci, bez jediného zásahu do Vašeho domova.

Dopřejte si moderní způsob ovládání pomocí světelných scén! Lze si vybrat tu nejvhodnější atmosféru pro sledování televize, stolování nebo četbu.

Při odchodu z místnosti centrálně zhasnete všechna světla, některá i se zpožděním pomocí stmívací funkce a například při delším stisku tlačítka se zároveň spustí i rolety. Nastavenou světelnou scénu můžete kdykoliv libovolně upravit. Jde to i z tabletu nebo ze smartphonu.

Několik dobrých rad pro návrh osvětlení:

Pro ovládání světel z více míst se do místnosti doplní patřičný počet tlačítek tam, kde postupně vzniknou požadavky na ovládání. Jelikož jsou bezdrátová, bude to snadné, funkční a komfortní!

  • Světelné scény umožní ovládat všechna světla v místnosti najednou a to stiskem jediného tlačítka. Můžete je kdykoliv přizpůsobit, ze smartphonu či tabletu.
  • Zapnutí osvětlení nebo nastavení intenzity osvětlení bezdrátovými tlačítky, dálkovým ovladačem nebo dotykem na smartphonu či tabletu. Uložit si můžete právě svítící scénu – jak jednoduché.
  • Bezdrátové tlačítko budete mít vždy po ruce – přímo vedle křesla nebo nalepené pod konferenčním stolkem.
  • Stmívání osvětlení na požadovanou úroveň vytváří tu správnou atmosféru.
  • Dekorační osvětlení realizujte pomocí LED pásků nebo barevných RGB pásků.
  • Pohybové senzory zhasínají a rozsvěcují světla například v koupelně, na chodbách a ve sklepě. Mohou být i bezdrátové.
  • Orientační osvětlení chodby může být ovládané podle astro-hodin. Rozsvítí se při západu slunce a zhasne při rozjasnění.
  • Osvětlení domu, stejně jako např. vánoční stromek se rozsvítí v čase, kdy požadujete. Třeba 10 minut po západu slunce, podle časového plánu nebo podle kalendáře.
  • Centrální tlačítka na chodbě nebo také na nočním stolku zhasnou všechna světla v domě.
  • Když nejste doma, spustí se simulace přítomnosti např. pro odlákání zlodějů.

Při alarmu se světla rozsvítí automaticky, venkovní mohou blikat pro upozornění na nebezpečí.