Rolety a žaluzie

Silné sluneční záření může obzvlášť v letních měsících pobyt uvnitř domu značně znepříjemnit.

Vnitřní nebo venkovní rolety a žaluzie jsou běžnými prostředky pro zastínění místností a ochranu před sluncem. Chladicí systémy mohou také velmi dobře udržovat požadovanou teplotu, ale mají značnou nevýhodu a tou je vysoká spotřeba elektrické energie.

Automaticky řízené rolety, žaluzie či markýzy se postarají o zajištění zastínění, když svítí slunce a ovlivňuje vnitřní teplotu. Regulace se navrhují na řízení dle venkovní nebo vnitřní teploty, případně dle venkovní intenzity anebo jejich vzájemnou kombinací. Ovládání rolet je nejčastěji ovládáno centrálně, dle světových stran, dle osvětlenosti a teploty, případně jen dle místností anebo ve skupinách dle pater.

Je také možné využít bezpečnostní funkce, které zatáhnou markýzu v případě silného větru nebo deště. V tomto případě dojde k zablokování bezdrátových tlačítek pro ovládání, aby například dítě nemohlo markýzu při velkém větru znovu vysunout.

Smart Manager ví, kdy u Vás vychází a zapadá slunce. Když slunce zapadne nebo je nízká intenzita osvětlení, automaticky se rolety zatáhnout. V zimě zase stínící technika může pomoci ke snížení nákladů na vytápění. Když dům není momentálně užíván a svítí sluníčko, dojde k automatickému vytažení rolet pro akumulaci teploty.

Doporučená řešení řízení stínící techniky:

Roletové aktory ovládají žaluzie, rolety a markýzy samostatně anebo také ve skupinách dle pater nebo světových stran tak, jak potřebujete.

  • Bezdrátová tlačítka, dálkové ovladače nebo smartphony ovládají zastínění jednotlivě nebo ve skupinách.
  • Senzory deště a větru při špatném počasí zatáhnou markýzu nebo žaluzie. Zablokuje se ovládání z RF vypínačů, aby je například dítě nemohlo vytáhnout neodbornou manipulací, když je velký vítr nebo právě prší.
  • Senzory venkovní teploty, pokojové termostaty a senzory osvětlenosti zajišťují automatické řízení.
  • Časové funkce Smart Manageru pro automatické vytahování a zatahování rolet ráno a večer v pevný čas. Funkce astro-hodiny ovládá rolety při východu nebo západu slunce bez nutnosti instalace soumrakového spínače.
  • Automatický a manuální režim funkce zastínění.
  • Systém xComfort ovládá zastínění efektivně a bezpečně. Tímto způsobem se můžete vyhnout zbytečnému zapnutí chladící techniky a uspoříte značné energie.
  • V zimním režimu mohou pomáhat rolety pro zvýšení teploty v místnosti. Když nejste doma, samy se vysunou při zvýšení teploty na jižní straně domu.