Zabezpečení fotovoltaické elektrárny

ELEKTRICKÝ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMFVE_Digigard

Elektronická zabezpečovací signalizace (EZS) je soubor zařízení monitorující vstup neoprávněných osob do prostorů, které jsou tímto systémem střeženy. Je složený z několika částí, tvořících komplexní zabezpečovací řetězec (čidla, ústředny, přenosové prostředky, signalizační a ovládací panely), kterými se signalizuje nebezpečná situace z hlediska neoprávněného vniknutí pachatele. Tím se vytváří předpoklad k jeho rychlému zadržení.

 

FVE_Plotový_systémPLOTOVÝ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉM

Plotový zabezpečovací systém je venkovní detekční systém určený pro střežení obvodového oplocení a venkovních prostor. Tento plotový zabezpečovací systém je pasivní systém sestávající se z vyhodnocovacího pultu Master a detekčního kabelu. Tento se připevňuje na pletivové nebo svařované (tyčové) ploty, nebo na povrch stropů, zdí, střech, případně do země pro vytvoření ochranné zóny. Detekční kabely jsou vysoce citlivé na mechanické namáhání. Pokusí-li se narušitel přelézt, porušit plot, nebo prorazit zeď, na kterých jsou detekční kabely připevněny, mechanické napětí v plotu, zdi nebo zemi, způsobí nepatrný pohyb detekčního kabelu.

 

RADARYFVE_Radar

Radarový systém dokáže detekovat a sledovat narušitele, kteří by se pohybovali v okruhu do 500m od jeho stanoviště. V takovém případě se může spustit vizuální a zvukový alarm, který upozorní hlídací službu. Díky tomu není nutné, aby služba neustále kontrolovala obrazovky. Radar může nezávisle řídit až 5 PTZ kamer pro zobrazení a současné sledování několika ohrožených míst. S přibližně 100x nižší vyzářenou energií než u běžného mobilního telefonu zaručuje tento radar naprosto bezpečný provoz. Jeho kompaktnost a nízká energetická a komunikační náročnost jej činí snadno instalovatelným jako dočasné nebo stabilní zařízení bez nároků na drahou údržbu. Radar skenuje prostor v okruhu 360° a pracuje dle specifikace za každého počasí a světelných podmínek 24 hodin denně.FVE_Radar

 

KAMEROVÝ SYSTÉM

Kamerové systémy poskytují přehled o dění ve sledovaných prostorech a umožňují nepřetržitě sledovat výstup z kamer a pořizovat záznam. Získávání okamžitého přehledu o aktuální situaci i na několika od sebe vzdálených místech je pro rychlé a správné analyzování situace nezbytné a nenahraditelné. Integrace s dalšími systémy do vyšších komplexních celků, jsou obvykle koncipovány jako bezobslužné a bezúdržbové.FVE_Kamery

 

FVE_Kamery

INFRA - PŘÍSVITYFVE_Přísvity

Pro přísvit vzdálených ploch, kdy je nutné pořizování záznamu z kamerových systémů za zhoršených světelných podmínek nebo v noci. Díky svému krytí lze reflektory montovat přímo do venkovního prostředí. IR spektrum není lidským okem viditelné.

HALOGENOVÉ SVÍTIDLA

Umožňují hlídací službě rychleji se zorientovat při narušení objektu.

 

 

 

 

OZVUČENÍ

Systémy ozvučení se používají z důvodu oslovit, informovat, upozornit osoby na vstup osob na cizí pozemek. Podstatné vlastnosti systémů ozvučení jsou srozumitelnost hlášení, jeho dostatečná hlasitost, možnost připojení a spolupráce s elektronickými zabezpečovacími a protipožárními systémy (EZS a EPS), vysoká spolehlivost v dlouhodobém provozu, nezávislost na výpadku sítě, rozdělení reproduktorů na skupiny (zóny) a tzv. nucený poslech.

FVE_Ozvučení

FVE_Zabezpečení FVE_Sloup zabezpečení

 

Prezentace zabezpečení Fotovoltaické elektrárny ke stažení zde...